• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021
2

سنجری مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی شد

  • کد خبر : 1642
  • 14 بهمن 1399 - 10:30
سنجری مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی شد
آئین تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری به عنوان رئیس هیات مدیره و دیگر اعضا، مدیران واحدهای ستادی و شرکتها وموسسات تابعه و کارکنان این نهاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصرتوس، جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی صبح امروز ۱۴ بهمن ماه با حضور سیدکمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی به عنوان رییس و تعدادی از اعضای هیات مدیره و همچنین مدیران ستادی و مسئولان موسسات و شرکت های تابعه در سالن اجتماعات موسسه آموزش شهرداریهای استان برگزار شد.

در این مراسم محمد سنجری که طی حکمی از سوی استاندار به عنوان مدیر عامل جدید سازمان همیاری شهرداری های استان منصوب شده است، معرفی و از زحمات میثم کرمانی مدیرعامل پیشین این نهاد قدردانی شد.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ایام مبارک دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، عنوان کرد: سازمان همیاری ها ظرفیت بسیار خوبی برای رسیدن مجموعه شهرداران به اهدافشان در حوزه خدمت به شهروندان است، بنابراین این نهاد، مجموعه ای اثرگذار در رفاه و آسایش تک تک شهروندان است و این پشتوانه، ظرفیتی است هم اجرایی و راهبری که می تواند مجموعه شهرداریها را در سطح شهرها و حتی در سطح کشور بسیار پر نقش تر کند.

وی تصریح کرد: وظایف و اقدامات همه دستگاهها در جای خودشان مهم هستند اما اقدامات شهرداریها ویترین کار نظام و دولت برای مردم هستند چرا که این اقدامات بسیار فراگیر است و همه حوزه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … را شامل می شود که این فعالیتها نیاز به پشتیبانی و حمایت دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: شهرداریها به عنوان نهادهای عمومی غیر دولتی و تشکیلاتی خارج از انتفاعات دولتی هستند، اما اقداماتشان در حاکمیت و وظایف نظام و دولت اثر بخش هستند، بنابراین حمایتها و پشتیبانی های سازمان همیاری از شهرداریها و اثرگذاری و اهمیت این نهاد در حوزه مدیریت شهری کشور بسیار آشکار و بارز است.

وی با اشاره به حساسیتها و اثرگذاریهای سازمان همیاری، افزود: امیدواریم بتوانیم با تلاش و همکاری تمامی همکاران و کارکنان سازمان، این ظرفیت را با حداکثر توان و اثر بخشی به آن جایگاهی که باید، برسانیم، چرا اینکه این نهاد در حوزه های مختلف می تواند فعالیتهای خود را گسترش دهد.

میرجعفریان تاکید کرد: بنابراین خواهشی که داریم، باید به اتفاق همه کارکنان و دست اندرکاران این مجموعه حداکثر برنامه ریزی و تلاش را داشته باشیم و شرکتها و موسسات زیرمجموعه این سازمان از حرکت و تلاش غافل نباشند و بتوانند این محتوا را راهبری و ظرفیت سازی کنند و توصیه اکید استاندار نیز بر این است که سازمان همیاری شهرداریها صرفا یک بنگاه اقتصادی نیست و تشکیلاتی است قسمتی از مباحث حاکمیتی در دل آن قرار گرفته و باید همه این جوانب در این سازمان نهادینه و مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد.

وی ادامه داد: جا دارد از تلاش های مدیرعامل پیشین سازمان که با همکاری همه کارکنان باعث  شدند، این نهاد در جایگاه خوب فعلی خود قرار گیرد، قدردانی و برای وی در دیگر سنگر های خدمت آرزوی موفقیت کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه باید فرصتها را غنیمت بشماریم، بیان کرد: باید در ادامه مسیر از فرصتها حداکثر استفاده انجام شود و برنامه های  پخته واجرایی را در سرلوحه کارهای سازمان قرار گیرد و با توجه به رویکرد شایسته سالاری از همه ظرفیتها به ویژه نیروهای انسانی کارآمد به عنوان سرمایه های سازمان همیاری به عنوان اندوخته هایی از تجارب بسیار، حداکثر استفاده را داشته باشیم.

وی با اشاره به اهمیت روحیه مشارکت و مشاوره در تمامی کارکنان واحدهای مختلف، تاکید کرد: برنامه هایی که تدوین میشود باید بر پایه اصول و ضوابط و قوانین باشد و باید چهارچوب ها،  برنامه ها و اقدامات بر این مسیر پیش گرفته شود تا شاهد تحقق رسالتهای و چشم اندازهای ترسیم شده برای سازمان همیاری باشیم.

میرجعفریان در خصوص رویکرد هیات مدیره سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی،افزود: با توجه به راهبردهای استاندار، نحوه انتخاب اعضای هیات مدیره سازمان همیاری و همچنین کمیته های ۴ گانه ای تخصصی تشکیل شده، باید کلیه اقدامات و فعالیتهای پیش رو بر مبنای بررسی های این کمیته ها و و راهبرد های اجرایی هیات مدیره انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در شرایط فعلی و وجود دشواری های کشور، همانطور که در دوران دفاع مقدس نشان دادیم که موفق خواهیم بود، از ظرفیتهای داخلی کشور برای اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنیم؛ سازمان همیاری شهرداریها نیز یکی از همین ظرفیتهاست.

محمد سنجری مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن تشکر از حسن اعتماد استاندار و اعضای هیات مدیره سازمان، بیان کرد: امیدواریم در این فرصتی که برای خدمت ایجاد شده است، خداوند توفیقی عنایت کند تا بتوانیم کارنامه عملی و اجرایی موفقی را در این مجموعه بزرگ داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه وجود برنامه اجرایی و عملیاتی برای سازمان باعث رشد و حرکت رو به جلو خواهد شد، ادامه داد: علاوه بر شایسته سالاری، کنترل ها و ارزیابی های مستمر، یکی از شاخصه های اصلی سازمان همیاری که در پیش رو ملاک عمل خواهد بود، “عملکرد” است و برای واحدهای مختلف تابعه سازمان، عملکرد سال ۹۹ بر اساس برنامه هایی که برای این سال تدوین شده، خواهد بود که امیدواریم با تعاملات موثر بین بخش های مختلف و همکاری شهرداریها به عنوان سهامداران و سرمایه گذاران اصلی سازمان بتوانیم این مجموعه را پیش ببریم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، افزود: این نهاد به عنوان یک مجموعه اداری حاکمیتی و هم یک مجموعه اقتصادی محسوب می شود، بنابراین در شرایط اقتصادی فعلی که در کشور حاکم است، بحث راهبردها، چشم اندازها و برنامه های اجرایی عملیاتی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با تاکید بر توجه به قانون مداری در فعالیتها و اقدامات توسعه ای سازمان همیاری، گفت: با توجه اینکه این سازمان با ارائه خدمات به ۷۹ شهرداری استان به نوعی ویترین فعالیتهای حاکمیتی محسوب می شود، رعایت شفافیت مالی در آن از اهمیت بالایی برخودار است که می تواند اعتماد سهامداران و شهرداریها را برای تعامل بیشتر و دریافت خدمات مختلف از سازمان موجب شود.

سنجری با اشاره به اینکه کارهای سنتی را باید کنار بگذاریم، گفت: ما امروز باید براساس فعالیتهای دانش بنیان که جز سیاستهای اقتصاد مقاومتی است حرکت کنیم و خلاقیت و نو آوری را جز اولویت ها و پایه و اساس کارمان قراردادهیم.

وی با تاکید بر ارتقا و بهره وری در سازمان همیاری شهرداریهای استان، بیان کرد: باید از حداقل امکانات و ظرفیتهایی که داریم، حداکثر بهره وری را داشته باشیم و توسعه کارآفرینی سازمانی، خلاقیت، ایده ها، روش ها و بسترهای جدید را در اولویت کارهای قراردهیم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی تاکید داشت: ایجاد هم افزایی بین مجموعه های تابعه سازمان و همچنین شهرداریها را باید در سرحوله کارهامورد توجه داشته باشیم و به دنبال ارتقاء خدمات به لحاظ کمی و کیفی باشیم به نوعی که اگر پیمانکاری که با برند سازمان همیاری درحال ارائه خدمات است در همه جوانب با پیمانکاران دیگر متفاوت باشد و در همه جا کلمه همیار شناخته شده و برند شود.

وی به شناسایی و الویت بندی پروژه های درآمدزای شهری اشاره و بیان کرد: در این حوزه باید از ظرفیت شهرداران و شهرداریهای استان استفاده کنیم تا بتوانیم موثرتر عمل کنیم.

سنجری با تاکید بر لزوم افزایش تعامل و ارتباط نزدیک با پارک علم و فناوری استان، گفت: باید تمامی موسسات و شرکتهای تابعه سازمان با پارک علم و فناروی ارتباط بگیرند و طرحهای خلاقانه وایده ها و طرح های آنها را که نیاز به حمایت برای اجرا دارند مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به بیش از ۲۰ شرکت و موسسه فعال سازمان، افزود: باید تمامی شرکتها و موسسات سازمان با افزایش و توسعه فعالیتها در حوزه اطلاع رسانی از بستر سایت سازمان و فضاهای رسانه ای برای معرفی خدمات، اقدامات و توانمندیهای خود استفاده بهینه داشته باشند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با تاکید بر اصل بهره وری و مدیریت منابع انسانی، افزود: معتقدیم که ارزشمند ترین سرمایه سازمان نیروی انسانی آن است و حتما بحث معیشت، کرامت و ارتقاء و … کارکنان و توجه ویژه به سلامت کاری در ادامه مد نظر خواهد بود و به عنوان اولیت اصلی در نظر گرفته می شود.

وی با تاکید بر پشتیبانی سازمان همیاری از شهرداریهای استان خراسان رضوی، افزود: ماباید از شهرداریها حمایت کنیم و این حمایتها اثربخش باشد و مباحث و مشکلات این حوزه را با برقراری ارتباط نزدیک با مدیران شهری در شهرداریهای استان شناسایی کنیم و مد نظر داشته باشیم.

سنجری با اشاره به توجه ویژه سازمان همیاری در برنامه های پیش رو به ظرفیتهای چون معادن غیر فلزی، گردشگری، پروژه های عمرانی، شهری و … خاطر نشان کرد: پایش اولویتهای شهرداریها و کمک به تکمیل طرحها و پروژه های این حوزه و کمک به فعال شدن کمیته های اقتصادی در شهرداریهای استان باید در راس کارهای سازمان در تعامل با حوزه مدیریت شهری قرار گیرد تا بتوانیم موثرتر و اثربخش تر به این حوزه خدمات دهی کنیم تا در ایجاد رفاه و آسایش برای شهروندان و هم استانی های عزیزمان موثر باشیم.میثم کرمانی مدیرعامل پیشین سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از همراهی تمامی بخش های مختلف این نهاد، گفت: تمامی فعالیتهای انجام شده و دستاوردهای بدست آمده بر اساس متدلوژی اقتصاد روز دنیا و حاصل تلاش همه کارکنان و دست اندرکاران سازمان در حوزه ستادی و شرکتها و موسسات تابعه بود که این برنامه ریزیها در آینده نتیجه بخش خواهد بود و امیدواریم در ادامه نیز شاهد تداوم موفقیتهای این مجموعه بیش از گذشته باشیم.

لینک کوتاه : https://asrtoos.ir/?p=1642

ارسال نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

پایگاه خبر عصر توس/رسانه نسل امروز

آدرس دفتر مرکزی: مشهد، شهرک غرب، بلوار آیت الله مشکینی
تلفاکس:9333200533 98+

ایمیل: asrtoosnews@gmail.com