• امروز : سه شنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 21 - ذو القعدة - 1445
  • برابر با : Tuesday - 28 May - 2024
0

تاج فیروز سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شد

  • کد خبر : 4296
  • 28 خرداد 1402 - 7:07
تاج فیروز سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شد
پس از 27 روز بلاتکلیفی 27 خرداد ماه مراسم تکریم مدیرکل سابق و سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور نماینده مجلس و مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر توس، پس از ۲۷ روز بلاتکلیفی امروز مراسم تکریم مدیرکل سابق و سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی با حضور مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

ورزشکاران خراسانی در میادین به امام رضا(ع) توسل می‌کنند

خسرو قمری‌وفا مدیرکل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان نیز اظهارداشت: خراسان رضوی نه تنها از پتانسیل مطلوبی برخوردار است بلکه جایگاه معنوی آن بسیار ارزشمند است.

وی افزود: در میادین بین‌المللی مشاهده می‌کنیم که سایر کشورها  با پزشکان و کارشناسان سعی می‌کنند در مسابقات پیروز باشند اما ورزشکاران خراسانی در میادین به امام رضا(ع) توسل می‌کنند.

قمری وفا گفت: من پیش‌تر همراه کاروان‌های ورزشی زیادی به مسابقات برون مرزی اعزام شده ام. نکته‌ای که در این اعزام‌ها مشهود و قابل تامل است بعد معنوی ورزشکاران ماست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کردک هاشمی جواهری را می‌شناسم در جریان تلاش های او برای مدیریت اوضاع و رفع چالش ها را در جریان هستم، در کنار این اتفاقات آقای تاج فیروز که طی این مدت تا مراسم تودیع و معارفه فاصله افتاد، تلاش‌های ایشان از چشم دور نمانده است، آن‌ اتفاقات مطلوبی را که آقای جواهری بنا گذاشت در دوره آقای تاج فیروز برداشت می‌شود.تاج فیروز فردی مومن، متعهد و مشتاق به کار و تلاش است.

باید در چارچوب حرکت کنیم

مرتضی دهقانی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی  نیز اظهار داشت: باید براساس برنامه‌ریزی و با قاعده کار را پیش ببریم. اساس هر کار موفقی برنامه محور بودن است و یکی از نقاط ضعف در هر سیستمی، دوری از برنامه‌محوری است. در اداره ورزش هم مبنا همین است و باید در چارچوب حرکت کنیم.

دهقانی افزود: باید با نظر کارشناسان و نخبگان ورزشی برنامه ای تبیین شود که قابلیت اجرا داشته باشد و ما را به سمت اهداف مان نیل دهد. در این راه باید آحاد ورزش استان را مشارکت دهیم. یک تیم دقیق باید برنامه‌ریزی کند و آنالیزها به ما بگوید که فعلا در کجا هستیم و چکاری باید انجام دهیم.

وی بیان کرد: امیدوارم آقای تاج فیروز در ادامه راه ورزش استان موفق باشند و با همفکری کارشناسان و متخصصین روزهای خوشی را برای ورزش و جوانان استان فراهم آورند.

اتفاقات مطلوبی در ورزش خراسان رضوی رخ داده است

علی‌اکبر هاشمی جواهری،مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان رضوی در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی که امروز در مشهد برگزار شد، اظهارداشت: بعد از چند هفته از امروز آقای تاج فیروز سکان اداره را به طور رسمی عهده دار می‌شوند انشالله کار ایشان منشا خیر و برکت باشد.

وی افزود: در اداره کل ورزش و جوانان استان همکاران بسیار خوب و از طرفی همکاران بسیار مظلوم وجود دارد سعی کردیم اداره کل به نظر اداری سامان یابد، گرچه به ایده‌آل نرسیده اما نسبت به گذشته اتفاقات مطلوبی رخ داده است،  ورزش در تراز انقلاب و ورزش در نظام ما کمی فاصله دارد.

انتظار ما از ورزش در تراز انقلاب اسلامی بیش از این‌هاست

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: انتظار ما از ورزش در تراز انقلاب اسلامی بیش از این‌هاست، سعی کردیم برخی مسائل اداره کل و گره‌های کور را با تمام حواشی پشت سر بگذاریم، این اتفاقات شاید مسائل خاص خودش را داشت.

هاشمی جواهری با بیان اینکه بین وضعیت موجود و مطلوب فاصله وجود دارد، یادآور شد: با برخی واقعیت‌ها و ایده آل‌ها مواجه بودیم، ورزش در تراز انقلاب و واقعیت در حوزه اداری، مالی و… با برخی چالش‌ها مواجه بودیم.

وی افزود: سعی کردم در کمال سلامت کار کنم، اگر نقطه کوری در کار من بود حاضرم در خدمت تمام دستگاه های نظارتی باشم، البته روند ‌کار به مذاق برخی خوش نمی‌آمد، به هر حال سعی کردم آن کاری که درست بود را انجام دهم، همواره گفتم و می‌گویم من یک بسیجی هستم.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: مسائلی ایجاد شد و تمام تلاش خود را برای مرتفع کردن بسیاری چالش‌های ایجاد شده به کار گرفتم و از زندگی خود زدم که عملکرد خوبی داشته باشم گرچه که ایده‌آل نبود.

هاشمی‌جواهری در خصوص ادغام ورزش و جوانان،بیان کرد: ادغام جوانان و ورزش و اداره کردن آن‌ها کنار یکدیگر دشوار است. سال گذشته ورزش‌های المپیکی استان خراسان همواره بر روی سکو بوده است، انشالله با حضور آقای تاج فیروز ارتقا می‌یابد.

وی با تاکید بر ادامه روند کاری مرکز خلاقیت و نوآوری، تصریح کرد: با تاکید رهبر معظم انقلاب بر خلاقیت و نوآوری، این مرکز را  بنا گذاشتیم و اتفاقات خوبی هم به وقوع پیوسته است و با حمایت‌ ارگان‌ها مواجه است. کاری سخت و پیچیده است اما ادامه دهید که نتیجه بخش باشد.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: در هیئات ورزشی افراد تحصیل‌ کرده جایگزین شدند، کار اصلی من دانشگاه است سعی کردم فاصله بین علم و عمل را کم کنم و روسای هیئات از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها باشند، تمام تلاش خود را در جهت رشد و تعالی ورزش در چارچوب قانون و مقررات به کار گرفتم، اما همچنان ورزش استان به کارهای بسیاری نیاز دارد.

هاشمی‌جواهری ادامه داد: شهرستان‌ها و هیئات در فقر مالی و کمبود مالی کمک کردند، سرپرست جدید اداره کل ورزش و جوانان استان هرجا بخواهد در خدمت ایشان هستم اگر هم به هر دلیلی احساس کردند حضور یا حتی تلفن من با منویات شما مغایر است، قصد دخالت در مدیریت ایشان را ندارم، با حضور آقای تاج‌فیروز خط گم نمی‌شود اما تفاوت سلایق مدیران حتما وجود دارد.

وی تاکید کرد: مطالبه مردم در حوزه فوتبال است، متولیان شهری نیز کمک کنند، چراکه فوتبال ما با این سبقه و توانایی، ما حداقل‌ها را نداریم، ان شالله ورزش استان چه در فوتبال یا هر رشته دیگری بیش از پیش ارتقا یابد، اما فوتبال حائز اهمیت است.

گفتنی است؛ در این مراسم علیرضا تاج‌فیروز به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد و از زحمات دکتر علی‌اکبر هاشمی جواهری مدیرکل سابق تجلیل به عمل آمد.

از امروز فقط آینده را می‌بینیم

تاج فیروز، سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: برای خودمان ۳ محور اصلی را قرارداده ایم و برنامه‌ریزی های لازم در این خصوص صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ساماندهی هیئت‌های ورزش به لحاظ مسایل مالی، ورزش بانوان و احیای معاونت جوانان جزو مأموریت‌های اصلی ماست و براساس زیرساخت‌های مناسب، اساتید دانشگاهی، پیشکسوتان، قهرمانان و … که داریم به لطف امام رضا(ع) این ماموریت‌ها را محقق می‌کنیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: به هیچ عنوان به گذشته نگاه نمی‌کنیم و از امروز فقط آینده را می‌بینیم و سعی می‌کنیم با کمک امام رضا(ع) روزهای خوبی را برای ورزش استان رقم بزنیم.

وضعیت ورزش خراسان رضوی فاجعه بار است

حجت‌الاسلام جواد نیک بین،نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی نیز اظهارداشت: باید قبول کنیم که وضعیت ورزش استان مانند شخصی است که در حال جان دادن است و نفس هایش به شماره افتاده است. الان دیگر به مو رسیده‌ایم و هر لحظه احتمال دارد که این وضعیت هم نابود شود و چیزی از ورزش باقی نماند.

وی افزود:در استان منابع مالی عظیمی را داریم که باید آن‌ها را محقق کنیم. بعنوان مثال معدن خاف سالیانه ۶۰ هزار میلیارد درآمد دارد، اما سهم ورزش استان از این اعداد و ارقام چیست؟ کشور ما پول زیاد دارد، اما آدمی که عرضه پول در آوردن داشته باشد کم است.

نیک‌بین گفت: باید قبول کنیم همان‌طور که ورزش برای آقایان است، برای بانوان هم باید وجود داشته باشد. ورزش بانوان چیزی نیست که برای آن محدودیت قائل باشیم و از جناب تاج‌فیروز تقاضا دارم در این حوزه برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: چند مورد را بصورت تیتروار میگویم و امیدوارم این موارد در اولویت امور سرپرست جدید مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی قرار بگیرد. ورزش باید به دست کارشناسان، نخبگان و پیشکسوتان ورزش اداره شود و امیدوارم این افراد به بدنه ورزش ورود کنند. بحث فوتبال و مدیریتی که در هیئت فوتبال استان صورت گرفته، بر همه واضح و روشن است. متاسفانه هیچ تیم فوتبال لیگ برتری در استان نداریم و این اصلا زیبنده خراسان بزرگ نیست.

محسن داوری، فرماندار مشهد نیز به ضرورت مدیریت ورزش برای رسیدن به نشاط اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: موضوع جوانان و ورزش بسیار مهم است و گویا در این استان و  مشهد این دو مقوله مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم این مسئله را با همت همگانی حل کنیم، اضافه کرد: نشاط اجتماعی با وجود جامعه سالم رقم می‌خورد و جامعه سالم با ورزش و توسط جوانان به وجود می‌آید.

فرماندار مشهد با تاکید بر اینکه امروز ورزش در خراسان رضوی وسیله است، وسیله ای برای رسیدن به نشاط اجتماعی که باید آن را مدیریت کنیم، تصریح کرد: ما با اجرای یک کار تحقیقاتی در مشهد ۱۶ نقطه را آسیب شناسی کردیم که در این نقاط ۴ مسئله شناسایی شد، متأسفانه یکی از آن مسایل ورزش است و برای حل این مسئله باید مدیریت صحیحی را در پیش بگیریم.

لینک کوتاه : http://asrtoos.ir/?p=4296

برچسب ها

ارسال نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

پایگاه خبر عصر توس/رسانه نسل امروز

دفتر مرکزی: مشهد

ایمیل: asrtoosnews@gmail.com